EN
KURUMSAL / HABERLER
09.05.2016

Selenium Retro’nun Dış Cephesine “Alumil” İmzası

Ataköy’de yükselen Selenium Retro projesinin cephe doğrama sistemi, Manhattan’daki Google Binası’nın da dış cephe doğramalarını yenileyen Alumil firması tarafından uygulanıyor. Dünyanın prestijli dış cephe sistemlerini dizayn edip üreten ve en çok tercih edilen cephe sistemlerinden biri olan Alumil, Selenium Retro’ya da imzasını atıyor. 

 

Aşçıoğlu tarafından İstanbul Ataköy’de toplam 100 milyon dolar yatırımla hayata geçen Selenium Retro projesinde projeye ismini veren Retro görünüme sahip dış cephe sistemi, giydirilmeye başladı.

 

Cumbaları ve Balkonlarıyla Selenium Retro

 

Projelerini, gerçekleştireceği bölgenin yatırım ya da oturum gibi farklı ihtiyaçlarını analiz ederek hayata geçiren Aşçıoğlu’nun Ataköy’deki ikinci projesi Selenium Retro, 68 – 97 metrekare arasında alana sahip 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşuyor.

 

Selenium Retro, alışılagelmiş mimari anlayışın dışında bir konseptle daha fazla ışık ve daha fazla ferah mekan ihtiyacı doğrultusunda cumba ve balkon yer aldığı bir konsept ile inşa ediliyor. İsmiyle özdeşleşerek geçmişin Retro dokunuşlarını taşıyacak proje mevcut mimari konseptiyle daha küçük alanlarda yaşamayı tercih edenler açısından tercih sebebi oluyor.

 

Projenin yatay bölümünde 1000 metrekarelik kapalı sosyal tesis alanı bulunacak. Bu tesiste kapalı yüzme havuzu, sağlık merkezi (SPA), fitness salonu, çok amaçlı kapalı spor alanları ile çocuk oyun alanları yer alacak. Bunun yanı sıra projede yer alan 1000 metrekarelik bir açık yaşam alanında da açık yüzme havuzu, güneşlenme terasları, cafe & bistro mekânları yer alarak Selenium Retro sakinlerinin hayatına renk katacak.

 

Selenium Retro; İstanbul Havalimanı’na olan yakınlığından D100 Karayolu’nun yanı başında yer almasına, metrobüs veya metro gibi toplu ulaşım araçlarına olan erişim imkanından bölgedeki hastane, okul ya da alışveriş merkezi gibi hayati önem taşıyan birimlere olan yakınlığıyla ister ofis, isterse konut olsun, büyük ilgi görüyor.

 

 

 


22.04.2016

AŞÇIOĞLU İNŞAAT; ATAKÖY’DE 1100 KONUT İNŞA EDECEK

Selenium markalı konut projeleriyle bilinen Aşçıoğlu, İstanbul Ataköy’e odaklandı. Bölgede 320 dairelik Selenium Ataköy ile 380 dairelik Selenium Retro projelerini hayata geçirdiklerini belirten Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Aşçıoğlu, “Bugün aynı bölgede başlayacağımız yeni bir projemiz daha var. Ataköy’de toplamda 1100 üniteye ulaşıyoruz” dedi.

Aşçıoğlu İnşaat İstanbul Ataköy’e odaklandı. 2014 yılının ortasında İstanbul Ataköy’de 130 milyon dolar yatırımla 320 daireli Selenium Ataköy’ü satışa sunduklarını belirten Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Aşçıoğlu, 2015’te yine aynı bölgede 100 milyon dolar yatırımla bir diğer projemiz 380 üniteli Selenium Retro’nun inşasına başladık. Selenium Retro’nun yüzde 60’ı, yalnız 6 ayda satıldı. Bugün aynı bölgede başlayacağımız yeni bir projemiz daha var, bu bölgede toplamda 1100 üniteye ulaşıyoruz. Proje 2017 yılının ilk çeyreğinde teslim edilecek” dedi.

Ataköy’ün gelişim sürecini değerlendiren Aşçıoğlu, “Türkiye’nin vizyon başkenti ve marka şehri İstanbul’un havadan ve karadan giriş kapısı olan Bakırköy Ataköy bölgesiyle, şehrimize pek yakışmayan bir şehir görüntüsü eşliğinde giriş yapılıyordu. Gerek turistler gerekse devlet protokolleri, marka şehrimize girerken bu görüntü çerçevesinde ülkemizin kalkınmışlığını, kültürünü ve yaşam biçimini değerlendiriyorlardı. Tabii ki hem İstanbul hem de ülkemiz adına kötü bir imaj oluşmaktaydı. Ataköy’ün kendi dinamiklerini de kullanarak, markalı ve konsept projelerle, İstanbul’un en önemli iş ve yaşam merkezi olacak olan Yeni Ataköy’ü inşa ediyoruz. Sektörün önde gelen firmaları ile birlikte bu bölgede İstanbul’a yakışan mimariler ile şehrin yeni giriş ve protokol yolunu şekillendiriyoruz” diye konuştu.

Selenium Ataköy projesinde yüzde 85 satış oranına ulaştıklarını belirten Aşçıoğlu, “Projeyi bu yılın ikinci yarısında teslim etmeyi planlıyoruz. Selenium Ataköy’de 3 bin 500 metrekare sosyal tesis alanı ve 8 bin metrekare ticari alan yer alıyor” dedi. Satışları devam eden Selenium Retro hakkında bilgi veren Aşçıoğlu şunları söyledi:

 

“Geçmişin izlerini taşıyan cumbalarla açık balkonlarını, günümüzün modern tarzıyla sentezleyerek yatırımcılarına nostalji yaşatacak olan projenin yatay bölümünde 1000 metrekarelik kapalı sosyal tesis alanı bulunacak. Bu tesiste kapalı yüzme havuzu, sağlık merkezi, fitness salonu, çok amaçlı kapalı spor alanları ile çocuk oyun alanları yer alacak. Bunun yanı sıra projede yer alan 1000 metrekarelik bir açık yaşam alanında da açık yüzme havuzu, güneşlenme terasları, cafe & bistro mekânları yer alarak Ofis ve konut bloğu olarak tasarlanan, alt katında ticaret alanlarıyla E-5’e cepheli projemiz bütün ulaşım alternatiflerine yalnızca yürüme mesafesinde.”

Bugüne kadar Aşçıoğlu imzasıyla Selenium Twins, Selenium Panorama, Selenium City, Selenium Country, Selenium Residence gibi projeler inşa ettiklerini söyleyen Cenk Aşçıoğlu, Sarıyer ve Merter’de projelere planladıklarını dile getirdi. Dubai’nin en prestijli gayrimenkul firmalarından Deyaar ile ortak olduklarını hatırlatan Aşçıoğlu, “Ortaklık ile Dubai’de bölgenin en büyük projelerinden Midtown projesinin içinde Selenium markamız ile yer alacağız. Deyaar ile hem Dubai’de hem de İstanbul’da karşılıklı projeler üretmek istiyoruz” dedi.


18.04.2016

PARO’LULARA ÖZEL, PEŞİN ALIMLARDA %6 İNDİRİM

SELENIUM RETRO ATAKÖY’DE PARO’LULARA ÖZEL FIRSATLAR!

Parolulara özel indirimlerden yararlanmak için sizleri Ataköy satış ofisimize bekliyoruz.

*Kampanyamız 31 Mayıs 2016 tarihine kadar geçerlidir.

Talep Formumuz için, tıklayınız

 


SELENIUM RETRO

Rezidans & Retrofis’i kapsayan son projemiz Selenium Retro ile ; güncellenen ihtiyaçlara en uygun çözümleri sizlerin seçimine sunuyoruz.

Selenium Retro, benzersiz tasarımı, sorunsuz ofis, konut çeşitliliği ve merkezi konumuyla Aşçıoğlu güvencesi ile planlanmış, karma kullanımlı, canlı & heyecan verici bir yaşam alanı projesidir.

RETROFİS KALİTESİ

Retrofis, ihtiyaca göre bahçeli yatay ofis seçenekleri ile istenilen metrekarede ofise sahip olmayı sağlıyor. Ortak kullanım alanı sistemine dayanan Retrofis, ofis sahiplerini ihtiyaçları kadar alan/kira avantajı sağlıyor. İhtiyaç duyulan olanaklar, en küçükten en büyüğe tüm ofislere sunuluyor.

Devamı için tıklayın